Książka już w sprzedaży!

Wiem, pewnie macie mnie dosyć, ale radość i energia mnie rozpiera. 🙂 Od kilku dni w sprzedaży jest moja nowa książka. Temat co prawda trudny, ale uważam, że potrzebny. Coraz więcej ludzi choruje na depresję, a literatury na ten temat nie przybywa. Dlatego z wielką chęcią chce wam przedstawić moje dzieło:

depresja-niewidzialny wróg joanna jankiewicz

Słów kilka o książce

W tym poradniku przedstawiam najważniejsze rodzaje depresji, wskazuje najczęściej spotykane objawy oraz omawiam takie zagadnienia jak nerwica natręctw, depresja anankastyczna, depresja poporodowa, baby blues i psychoza poporodowa. Mówię o tym, że należy zwracać także baczną uwagę nie tylko na osoby chore, ale także na osoby im bliskie, ponieważ najczęściej to właśnie one noszą trudny do zniesienia ciężar jakim jest życie z osobą chorą. W tym poradniku przedstawiam także rożne metody leczenia depresji, odczarowuje mit złego lekarza psychiatry i uzależniających leków, które są bardzo źle postrzegane, często bezzasadnie.

Wydawnictwo Złote Myśli

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Złote Myśli i z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jej wydania, a w szczególności pani Aleksandrze, która niczym dobry duszek znosiła moje zniecierpliwienie. Nie jest to moja pierwsza i ostrzegam, że nie ostatnia książka tego wydawnictwa, także mam nadzieję, że przy kolejnej również trafię na Panią. 🙂

Depresja – niewidzialny wróg

Mam wielką nadzieję, że dla każdego czytelnika ta pozycja przyniesie coś wartościowego. Po to właśnie ją tworzyłam – żeby pomagać osobom chorym i ich bliskim w zrozumieniu tej choroby. Bo to właśnie w zrozumieniu leży klucz do jej pokonania. Znam wiele osób, którym udało się wygrać z depresją. Jestem pewna, że każdy z moich czytelników ma tą siłę w sobie i może sobie pomóc. Najważniejsza jest jednak wizyta u dobrego specjalisty, bez tego się nie obejdzie. Od wielu lat słyszę, że nie ma w Polsce dobrych lekarzy psychiatrów. Są, tylko trzeba szukać, aż się znajdzie. Wiem, że to trudne, ale jeśli znajdziemy odpowiedniego człowieka to okaże się, że jesteśmy o krok bliżej od wyzdrowienia.  Czego życzę wszystkim osobom, które zmagają się z depresją.

14 thoughts on “Książka już w sprzedaży!

 1. Daria says:

  Depresja jest cholernie poważnym i często występującym dzisiaj problemem – dlatego brawo za podjęcie się tego wyzwania! 🙂 Jeśli będę mogła, sięgnę po tę pozycję.

  • admin says:

   Dziękuję! Wierzę, że musiało być ci bardzo ciężko. Nie jest łatwo wspierać osobę chorą na depresję i patrzeć na to jak męczy ją choroba.

 2. Sniffonia says:

  Gratuluję wydania książki! Depresja to poważna choroba, na którą cierpi więcej osób, niż by się można było tego spodziewać. Dobrze widzieć, że ktoś się podjął, jakby nie patrzeć, tego trudnego tematu. Pozdrawiam! 🙂

 3. Globfoterka says:

  Odpowiedni ludzie są, ale myśl, że trzeba ich szukać jak ze świecą jest bardzo odstręczająca dla chorej osoby. Są jeszcze prywatni psycholodzy, aczkolwiek to z kolei generuje wielkie koszty i świadomość, że ma się zaledwie 45 minut, lub godzinę na powiedzenie wszystkiego i zapłacenie za to 100 zł sprawia, że można poczuć się jeszcze gorzej. Jednak dobrze, że ta tematyka jest poruszana, bo ludzi z depresją jest niestety więcej niż chcielibyśmy się do tego przyznać.

  • admin says:

   Niestety, to prawda. Zdaję sobie sprawę, że znaleźć dobrego specjalistę, to jak ze świecą szukać. Ale warto, bo to wszystko dla naszego zdrowia.

 4. Emi says:

  Myślę że to książka bardzo „na czasie” gdyż depresję bardzo często się lekceważy i traktuje jako spadek formy. Tym bardziej gdzie żyjemy w czasach gdzie coraz trudniej nawiazujemy bliskie relacje z innymi i z wieloma sprawami musimy radzić sobie sami.

  • admin says:

   Dokładnie. W czasach, w których króluje Facebook i inne media jesteśmy bardzo samotni – niby mamy dużo znajomych, a tak naprawdę to są dość płytkie relacje. Dlatego warto dbać o te prawdziwe i sprawdzone relacje, aby miał kto nam pomóc się podnieść w trudnych chwilach.

 5. Biały Notes says:

  Nie miałam pojęcia, że piszesz książki. :O Gratuluję własnego tytułu! 😀 Po ten z chęcią sięgnę, mam kontakt z osobą chorą na depresję i myślę, że lektura pomoże mi lepiej zrozumieć jej przypadłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *